Officers

Master of Kadosh
Joseph A. Gonzalez, 32° KCCH

Commander of Kadosh
Casey A. Fletcher, 32° KCCH

Wise Master
F. Edward Street, 32° KCCH

Venerable Master
Arthur J. Ahrens, III, 32°

      

Officers of Tampa Consistory

Master of Kadosh…………………………..Joseph A. Gonzalez, 32° KCCH

Prior………………………………………..…Ill G. David Walters, III, 33°
Preceptor………………………………………………..W. Allen Sorbie, 32°
Chancellor………………………………….…Henry A. Eschezabal, Jr., 32°
Minister of State…………………………………..…Charles R. Jordan, 32°
Marshal of Ceremonies………………………………..…Petar Sibinkic, 32°
Expert………………………………………………Weldon C. Harrison, 32°
Assistant Expert…………………………………………Jeffrey T. Sklet, 32°
Captain of the Guard………………………………Fernando J. Rosado, 32°

     

Officers of Tampa Council of Kadosh

Commander…………………………………..Casey A. Fletcher, 32° KCCH

1st Lt. Commander……………………L. Edward Villiaume, III, 32° KCCH
2nd Lt. Commander……………………………..Carl E. Gilmore, 32° KCCH
Chancellor……………………………………Richard S. Cowan, 32° KCCH
Orator……………………………………………………Stephan Korda, 32°
Marshal of Ceremonies…………………………………Richard A. Vogt, 32°
Turcopilier………………………………………………Paul D. Barber, 32°
Draper………………………………………………….John A. Baldwin, 32°
First Deacon…………………………………..John W. Westerman, III, 32°
Second Deacon……………………………………….William C. Klinke, 32°
Bearer of the Beausant………………………………Charles D. Walter, 32°
Bearer of White Standard…………….…A. Gary Cavanaugh, 32° KCCH
Bearer of Black Standard…………………………..Joseph A. Severino, 32°
Lieutenant of the Guard……………………………….Gary W. Gordan, 32°

     

Officers of Tampa Chapter Rose Croix

Wise Master……………………………………F. Edward Street, 32 KCCH°

Senior Warden………………………………………Herbert H. Atwood, 32°
Junior Warden…………………………………………Steven J. Silvers, 32°
Orator…………………………………………..Robert D. Davidson, 32° KCCH
Master of Ceremonies………………………………Kenneth A. Carolan, 32°
Expert……………………………………………………Paul A. Ippolito, 32°
Assistant Expert…………………………………….Robert J. Davis, Jr., 32°
Standard Bearer……………………………………..Donald W. Cowart, 32°
Guardian of the Temple………………………………Gregory L. Wynn, 32°

     

Officers of Tampa Lodge of Perfection

Venerable Master…………………………………Arthur J. Ahrens, III, 32°

Senior Warden……………………………………..Robert L. T. Phillips, 32°
Junior Warden……………………………………..Charles C. Osborne, 32°
Orator…………………………………………..…William C. Sundquist, 32°
Master of Ceremonies…………………………………David L. Douglas, 32°
Expert…………………………………………………Rodney W. Kohler, 32°
Assistant Expert……………………………………..Douglas W. Dobbs, 32°
Captain of the Host………………………………….Joseph A. Monday, 32°

     
     

For the Four Coordinate Bodies

Treasurer……………………………………Michael R. Pender., 32° KCCH
General Secretary………………………………….Ill John E. Drewett, 33°
Almoner……………………………………………Ill Coleman L. Hill, 33°
Prelate…………………………………….………..…IllLouis H. Ortt, 33°
Tiler……………………………………………Andres L. Morin, 32° KCCH
Associate Tiler………………………………………Stephen C. Murphy, 32°

Comments are closed